Kā atrisināt problēmas ar vilcienu radīto troksni?

Kā atrisināt problēmas ar vilcienu radīto troksni?

Nosūtīja Lauku Celotajs
Atbilžu skaits: 3

Labdien, Asnāte,
Pēc Lauku ceļotāja foršā semināra vēl foršākajā Bīriņu pilī ar jums runāja Inese Kāpiņa, amatu, atpūtas un mācību centra "Mazā kāpa" saimniece par problēmām, kas radušās ar VAS Latvijas Dzelzceļš par vilcienu radīto troksni dēļ palielinātās noslogotības un sastāvu intensitātes (tā palielinājusies no 40 līdz 200 sastāviem diennaktī).
 Cerībā, ka Lauku ceļotājs spēs līdzēt, jo tagad visa atbildība tiek likta uz Satiksmes ministriju, nosūtam jums pielikumā iedzīvotāju iesniegumus un saraksti gan ar Kokneses novada domi, gan Kokneses novada domes un VAS Latvijas Dzelzceļš saraksti.

Ar cieņu,
Ieva Ūtēna (Ineses Kāpiņas vārdā)
SIA Kāpiņa

Atbildot uz Lauku Celotajs

Atbilde: Kā atrisināt problēmas ar vilcienu radīto troksni?

Nosūtīja Lauku Celotajs

Lauku ceļotājs nosūtīja sekojošu vēstuli Satiksmes ministrijai, Latvijas Dzelzceļam, Ekonomikas ministrijai un TAVA.

Sveicināti!

Saņēmām sūdzību no mūsu, Lauku tūrisma sociācijas "Lauku ceļotājs" biedra Koknesē, kur uzņēmējdarbībai arvien vairāk traucē pieaugošā vilcienu satiksme un ar to izraisītais troksnis, traucējot, vai gandrīz apturot tūrisma uzņēmējdarbību teritorijā. Nespējot rast risinājumu, uzņēmējs ir griezies pie mums, un mēs ceram kopā rast gan atbildi, gan risinājumu šim konkrētajam, un citiem līdzīgiem gadījumiem valstī. Gan šo problēmjautājumu, gan jūsu atbildes mēs, kā vienmēr, publicējam mūsu Profesionālajās diskusijas portālā http://macies.celotajs.lv/mod/forum/view.php?id=19 , kas pieejams, gan uzņēmējiem, gan presei un valsts iestāžu cilvēkiem. Tas palīdz rast pareizos risinājumus katram un visiem kopā ne pirmo reizi vien - visi gadījumi ar atbildēm publicēti iepriekš. Cerot uz Jūsu piedāvātu konstruktīvu risinājumu,

ar cieņu,
Asnāte Ziemele Asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente

Atbildot uz Lauku Celotajs

Atbilde: Kā atrisināt problēmas ar vilcienu radīto troksni?

Nosūtīja Lauku Celotajs

"Lauku ceļotājs" ir saņēmis LDz atbildes vēstuli. Vilcienu radītais troksnis tiek skaidrots ar dzelzceļa būvdarbiem:

LDz informē, ka 201o. gadā ir uzsākta projekta „Otrā sliežu ceļa būvniecība Skrīveri – Krustpils (Rīga – Krustpils iecirknis)” būvniecība, kas, iespējams, ir radījusi trokšņa pieaugumu Kokneses teritorijā. Projektu plānots pabeigt līdz 2014. gada 31. decembrim.

Pilna LDz atbilde pielikumā.

Atbildot uz Lauku Celotajs

Atbilde: Kā atrisināt problēmas ar vilcienu radīto troksni?

Nosūtīja Lauku Celotajs

Labdien!

Biju informēta par dzelzceļa radīto troksni apdzīvotā vietā Koknesē! Lasot LDz atbildi sapratu, ka nekādi pasākumi netiks veikti trokšņu ierobežošanai! Vērsos ar šo jautājumu risināšanu pie pašvadības vadības! Izpilddirektors informēja, ka novembrī Koknesē notiks publiskā apspriešana dzelzceļa jautājumu risināšanai! Piedalīsies gan Ldz pārstāvji , gan pašvaldība , gan vietējie iedzīvotāji! Ceru, ka pēc šīs tikšanās man būs ko ierosināt! Pagaidām diemžēl konkrētu risinājumu neredzu!

 Ar cieņu,
Daina Liepiņa
Kokneses novada domes aģentūra
„Kokneses Tūrisma centrs” direktore
Melioratoru iela 1, Koknese, Kokneses pagasts, Kokneses novads,
LV 5113
Tālrunis 65161296, 29275412
www.koknese.lv
turisms@koknese.lv
daina.liepina@koknese.lv