Labdien, Signe!
Vislabāk būtu nākamo reizi, kad saņem kādu komunikāciju par šo tēmu, pārsūtīt to Lauku Ceļotājam - mēs būtu ieinteresēti piedalīties šajā diskusijā. Ne tikai, lai atrisinātu šo konkrēto situāciju, bet arī lai precizētu informāciju par kritērijiem, ko autortiesību organizācijas izmanto pieprasot atlīdzību, kā arī saprastu procedūru kādā tas notiek.
Konkrēti iesākumā mums būtu sekojoši jautājumi:
- Kas ir Olita Raimunta, ko viņa pārstāv un uz kādām pilnvarām(pilnvara, līgums, kuru no organizācijām tieši - AKKA vai Laipa, utt). Pēc e-pasta adreses spriežot, minētā persona strādā telemarketingakompānijā un būtu interesanti zināt vai tā ir standarta prakse un cik kompetenta ir šada kompānija sniegt Jums konsultācijas autortiesību ievērošanas jautājumos?
- Vadoties no kādiem kritērijiem viņi izvēlas lauku tūrisma mītnes un kā tas tiek juridiski pamatots (likums, ministra kabineta noteikumi, viņu likumu interpretācijas, kaut kas cits?).
- Būtu jauki rakstiski saņemt šos kritērijus pēc kuriem LT mītnēm būtu jāmaksā, lai varam par šo konsultēt citus saimniekus un, iespējams, diskutēt par tiem un precizēt neskaidros aspektus (skandas ir labs piemērs - tā noteikti nav mūzikas atskaņošanas ierīce mūsu skatījumā), ja mūsu domas nesaskan ar AKKA/Laipa. Strīdīgu jautājumu gadījumā varam piesaistīt juristus un/vai ekonomikas un kultūras ministriju.
Pēc mūsu domām, šādi telefona zvani nav pieņemami/korekti. Sevišķi ar izplūdušu neskaidru motivāciju un skaidrojumu. Saimniekam vajadzētu saņemt precīzus kritērijus (vēlams rakstiskā formā) uz kuriem balstoties, viņš var izvēlēties, vai maksāt šo nodevu vai atteikties no mūzikas atskaņošanas, līdz ar to nemaksājot šo nodevu.
Jāatceras arī (pēc mūsu rīcībā esošās informācijas), ka viesiem organizējot lielāku pasākumu, kurā tiks atskaņota mūzika pasākuma dalībniekiem, pašiem ir jākontaktē autortiesību organizācija un jāiegādājas licence tieši šim pasākumam.