Iznākusi rokasgrāmata tūrisma uzņēmējiem "Vēsturiskais un Mūsdienu Dārzs"

Iznākusi rokasgrāmata tūrisma uzņēmējiem "Vēsturiskais un Mūsdienu Dārzs"

Nosūtīja Lauku Celotajs
Atbilžu skaits: 0

"Lauku ceļotājs" izdevis rokasgrāmatu "Vēsturiskais un mūsdienu dārzs". Tā domāta plašam interesentu lokam - visiem, kuri vēlas veidot dārzu tūrisma piedāvājumu. Jaunās rokasgrāmatas adresāts ir dekoratīvo un augļu dārzu, stādaudzētavu īpašnieki, šķirņu selekcionāri, muižu un piļu dārzu un parku veidotāji, lauku tūrisma uzņēmēji un citi, kuri vēlas savus dārzus atvērt apmeklētājiem. 
Rokasgrāmatas tēmas:
1. Vēsturisko dārzu tūrisma produkts. Nodaļā sniegta definīcija – kas ir vēsturisko dārzu tūrisma produkts. Nodaļa iepazīstina arī ar Latvijas dārzu apsekojuma rezultātiem, ko veica Dobeles Dārzkopības Institūta speciālisti, lai konstatētu situāciju Latvijas dārzos un novērtētu to potenciālu dārzu tūrismam.
2. Dārza plānošana un ierīkošana. Nodaļā aplūkoti pamatprincipi, kas jāņem vērā, plānojot un ierīkojot jebkuru dārzu – gan vēsturisku, gan mūsdienīgu. Katru tēmas sadaļu papildina foto, ietverti arī dārzu zonēšanas plānu piemēri.
3. Dārza kopšana un audzēšana. Nodaļā sniegti padomi augļu dārza rekonstrukcijai un jaunu koku kopšanai, dārzeņu, garšaugu un dekoratīvo augu audzēšanai un kopšanai, kā arī ieteikumi šķirņu izvēlei vēsturiskajam dārzam tūrisma piedāvājumā.
4. Kā sagatavot dārzu apmeklētāju uzņemšanai. Nodaļā sniegti padomi, kā veidot dārza stāstu un pasniegt informāciju, kā izveidot saimniecības veikalu, kas ir svarīgs elements tūrisma piedāvājumā un sniedz papildu ienākumu.
5. Infrastruktūra tūristu uzņemšanai. Nodaļā aprakstīta minimāli nepieciešamā infrastruktūra apmeklētāju ērtībām – auto stāvvieta, labierīcības, utt.
6. Vēsturiskā informācija par dārzkopību, šķirnēm, selekciju. Nodaļā sniegts īss pārskats par augļkopības, dārzeņkopības, garšaugu un ārstniecības augu, kā arī dekoratīvās dārzkopības attīstību Latvijā.

Lejuplādēt rokasgrāmatu iespējams šeit.
Rokasgrāmata izdota projekta "Tradicionālo augļu, dārzeņu un dekoratīvo augu šķirņu atjaunošana. Vēsturisko Dārzu Tūrisms" (LatLit-181) ietvaros.