Profesionālās diskusijas

Vai platību maksājumus apliek ar ienākuma nodokli?

Vai platību maksājumus apliek ar ienākuma nodokli?

Nosūtīja Lauku Celotajs
Atbilžu skaits: 1

Vai platību maksājumus apliek ar ienākuma nodokli?

Atbildot uz Lauku Celotajs

Re: Vai platību maksājumus apliek ar ienākuma nodokli?

Nosūtīja Lauku Celotajs

Atbilstoši spēkā esošā IIN likuma 54. pantam:

"Vienoto platību maksājumu summas, kas piešķirtas par 2009. gadu kā valsts atbalsts lauksaimniecībai vai Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai, bet izmaksātas pēc 2009.gada 31.decembra, nav iekļaujamas maksātāja apliekamajā ienākumā."

Lauksaimniekiem 2016. gada subsīdijas un platību maksājumi ar nodokļiem netiek aplikti, un kopējie gada neapliekamie ienākumi saglabājas, kā iepriekšējā gadā, 3000 eiro http://news.lv/Laudis-un-Darbi/2016/02/29/informacija-uznemejiem-un-lauksaimniekiem .

Attiecībā uz 2017. un 2018. gadu:

2015. gada nogalē Saeima atbalstīja ZSA un E. Putras sagatavotās un iesniegtās izmaiņas likumā Par iedzīvotāju ienākuma nodokli, kurās ZSA aicināja noteikt, ka tiem lauksaimniekiem, kas ir IIN maksātāji, 2017. un 2018. gadā lauksaimniekiem piešķirtās subsīdijas ar nodokli apliktas netiek.

2016. gada 4. februārī Saeimā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija vienbalsīgi atbalstīja biedrības Zemnieku saeima (ZSA) un deputāta Edgara Putras kopīgi iesniegtos grozījumus likumā Par uzņēmuma ienākuma nodokli, informē ZSA.Pieņemtie grozījumi paredz, ka arī 2017. un 2018. gadā lauksaimniekiem piešķirtās subsīdijas - valsts atbalsts lauksaimniecībai vai Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai, netiks apliktas ar uzņēmuma ienākuma nodokli (UIN). http://www.db.lv/razosana/lauksaimniekiem-pieskirtas-subsidijas-netiks-apliktas-ar-nodokli-444957