Profesionālās diskusijas

Kā rīkoties, lai saskaņotu ceļa norādes?

Kā rīkoties, lai saskaņotu ceļa norādes?

Nosūtīja Lauku Celotajs
Atbilžu skaits: 4

Sveiciens no Leiputrijas!
Atļaujiet ziņot, ka epopeja ar Latvijas ceļiem ir beigusies ar mūsu uzvaru un tagad visi, kam nepieciešams, var saskaņot ceļa zīmes arī uz Latvijas maģistrālēm, tikai jāgriežas pie VAS Latvijas Valsts ceļi satiksmes organizācijas uzraudzības daļas vadītāja Guntara Brāļa k-ga, tālr.29242932 .

Mums tas bija ļoti garš process ar policijas kvītīm, soda naudām u.tml., pēc tam mēs rakstījām vēstules uz Latvijas Tirdzniecības rūpniecības kameru, televīzijai pagāja vairākas nedēļas, nekādas reakcijas, tad uzrakstīju vēstules Satiksmes ministram A. Matīsam un Ekonomikas ministrei D. Reizniecei-Ozolai un jau biju sagatavojis vēstuli Premjerministrei, ja nebūtu nekādas reakcijas, jo no Carnikavas pašvaldības policijas jau bija atnācis otrais paziņojums par administratīvās lietvedības uzsākšanu, kaut arī zīmes bija aizsegtas ar plēvi vēl pirms Jaunā gada.
Un tad februāra vidū viss sāka griezties. Vispirms piezvanīja no TV, ka esot nolēmuši taisīt sižetu un 19. februārī bijām ēterā "4. studija", bet vēl pēc nedēļas zvanīja G. Brālis, kurš TV kameras priekšā solīja, ka gada laikā varētu veikt izmaiņas likumdošanā par ceļa zīmēm, un saka, ka vēlās atbraukt pie mums, aprunāties par iespēju saskaņot zīmes. 25. II G. Brāļa k-gs ieradās pie mums Leiputrijā ar abām manis rakstītajām vēstulēm ministriem un saka, ka viņam uzdots atrisināt šo jautājumu, tūlīt arī sarunājām, ka tiks saskaņotas zīmes uz iepriekšējā iesnieguma pamata, mums tikai jānoņem plēves no zīmēm, lai var nofotografēt dabā, ja zīmes vēl nav uzstādītas, tad jātaisa foto montāža (mēs tā darījām pirms 5 gadiem) un jāraksta iesniegumu Latvijas valsts ceļiem (LVC). Par saskaņojumu nav nekas jāmaksā, pie kam atšķirībā no iepriekšējās, tagad ir beztermiņa atļauja.
Bet šai lietai ir arī otra puse, ja visiem tagad ļaus izlikt zīmes, var parādīties maldinošas un dezinformējošas zīmes, kas var radīt sliktu priekšstatu tūristos par mūsu valsti, tāpēc es ierosināju LVC priekšniekam tikties ar Kempingu asociācijas atbildīgu personu un vienoties par kārtību, kā  saskaņot kempingu zīmes (šīs epopejas laikā konstatēju, ka tepat uz Tallinas šosejas netālu no mūsu zīmēm stāv 2 līdzīgas zīmes, kuras paredzētas objektiem, kas patiesībā neatbilst šai kategorijai). Tāpēc es ieteiktu arī Asociācijai "Lauku ceļotājs" satikties ar LVC pārstāvi un klātienē izrunāt Jūs interesējošo objektu zīmju izvietošanas koordinēšanu, lai izvairītos no viltvāržu parādīšanās, kas šo labo ideju varētu sagandēt. ( Guntars Brālis tālr. 29242932)
P. S. Ja tiks gatavotas izmaiņas likumdošanā, visticamāk ka tā būs, tad būtu labi, ja to arī iestrādātu. Tagad, lasot likumus par cēļa zīmju izvietošanu, dažādās redakcijās bija paredzēti dažāddi saskaņojumi vienā, piem. bija paredzēts pašvaldības pozitīvs atzinums, citā bija vajadzīgs ekonomikas ministrijas saskaņojums. Manuprāt, tieši nozaru asociācijas būtu ieinteresētas izstrādāt un ieviest konkrētus standartus savā nozarē un sekot, lai tie tiktu pildīti, nevis kāda ministrija vai pašvaldība. 

Ar sveicieniem, Valdis Perro no Leiputrijas
tālr. nr. 29267705

Atbildot uz Lauku Celotajs

Atbilde: Kā rīkoties, lai saskaņotu ceļa norādes?

Nosūtīja Lauku Celotajs

Kas tagad notiek ar cela zimem? Viens no musu biedriem Liepajas puse censas dabut zilo cela noradi  - un vini atsaucas uz veco standartu, ko mes tacu izmainijam jau labi sen, kur prasa Jūsu saskanojumu! Vai kaut kadu kvalitates vertejumu!
Kada ir situacija?

Ieliksim skaidrojumu ari sava diskusiju portala.
Ar cienu, Asnate

LVS 77 2 grozījumu priekšlikumi pielikumā
Pielikums LVC_Atbilde.jpg
Atbildot uz Lauku Celotajs

Atbilde: Kā rīkoties, lai saskaņotu ceļa norādes?

Nosūtīja Lauku Celotajs

Diemžēl virzība ar standartu nav tik raita, kā mēs vēlētos.
Kā jau TSP TK ziņoja Gustovskis, līdz šim Latvijas Standartizācijas biroja apakškomitejā „Satiksmes organizācijas tehniskie līdzekļi” ir notikušas divas sapulces, kur piedalījušies pārstāvji no Latvijas Muzeju padomes un Kurzemes tūrisma asociācijas ar mērķi konceptuāli saprast iesniegto priekšlikumu jēgu un būtību. Apakškomitejā norādīja, ka daļa priekšlikumus nav iespējams ņemt vērā, bet daļu ir. Detalizētāk informācija, kā arī iesaistīto personu uzaicināšana uz sanāksmēm plānota pēc jaunā ASTK AK nolikuma apstiprināšanas.

Pašreiz detalizētākas informācijas man nav, oficiāli apakškomiteja vēl nav sasaukta. Taču, tā ir informēta par mūsu vēlmi veikt grozījumus standartā.

Ja atminies, tad mūsu priekšlikumos mēs piedāvājām, ka lēmumu par zīmes uzlikšanu, ja nav veikts kvalitātes novērtējums, izsniegs pašvaldība. Taču, kamēr grozījumi nav pieņemti, tikmēr spēkā ir iepriekšējā redakcija. Tādēļ arī LVC prasa kvalitātes novērtējumu. Esmu arī personīgi runājusi ar LVC pārstāvjiem un viņi ir apliecinājuši (mutiski), ka asociācijas kvalitātes novērtējuma sertifikāts vai līdzīgs dokuments var tikt uzskatīts par derīgu, lai izsniegtu ceļazīmi.

Nosūtu pielikumā darba grupas izstrādātos priekšlikumus (lūgums neizplatīt tālāk).
Ar cieņu
MADARA LŪKA
Nozaru politikas departaments
Tel.: 67013256

Atbildot uz Lauku Celotajs

Atbilde: Kā rīkoties, lai saskaņotu ceļa norādes?

Nosūtīja Lauku Celotajs

Labdien!
Paldies par ziņu! Visur citviet Latvijā biedriem tiešām problēmas nav bijušas un ir bijis pietiekami ar mūsu izsniegtu izziņu, ka tūrisma uzņēmums ir Lauku ceļotāja biedrs, ka sniedz lauku tūrisma pakalpojumus un ka mēs apliecinām kvalitāti.
Mūsu biedram sagatavoju izziņu, kas no LVC puses netiek apstiprināta. Vai varat nokomentēt un ieteikt kā rīkoties šajā situācijā?
Protams, varam sagatavot mūsu kvalitātes apliecinājumu - sertifikātu. Saprotu, ka tas uzskatāms par derīgu šajā situācijā?
--
Ar cieņu,
Anna Palelione
"Lauku ceļotājs"
Kalnciema iela 40, 3. stāvs, LV-1046 Rīga, Latvija
Tel.: 29451717, E-pasts: anna@celotajs.lv, www.celotajs.lv
-----------------------------------------------------------
Seko jaunumiem no Lauku celotaja:
Facebook.com/Laukucelotajs / Twitter:@laukucelotajs

Atbildot uz Lauku Celotajs

Atbilde: Kā rīkoties, lai saskaņotu ceļa norādes?

Nosūtīja Lauku Celotajs

Labrīt!
Par to, kas nepieciešams vēl, lai varētu uzstādīt, mainīt ceļa zīmes, es ieteiktu sazināties ar Valsts akciju sabiedrību “Latvijas Valsts ceļi”, jo Valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts ceļi” izsniedz saskaņojumus par satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanu uz valsts, pašvaldību un citu īpašnieku ceļiem.
Neliela informācija par attiecīgo Valsts akciju sabiedrības „Latvijas Valsts ceļi” pakalpojumu pieejama šeit: https://lvceli.lv/par-mums/#saskanojums-par-satiksmes-organizacijas-tehnisko-lidzeklu-uzstadisanu-uz-valsts-pasvaldibu-un-citu-ipasnieku-celiem

Ar cieņu
MADARA LŪKA
Nozaru politikas departaments