Labdien,
Ja atceraties, konferencē Bīriņu pilī pacēlās jautājums par augu izcelsmes mājražošanas produkcijas realizācijas iespējām veikalos, nevis tikai tirdziņos un ražošanas vietā (jo Jūs kā Lauku ceļotājs šobrīd lobējat dzīvnieku izcelsmes pārtikas pārdošanas daudzveidošanu).
PVD uz mūsu konkrēto jautājumu - vai es kā reģistrēts mājražotājs augļu un dārzeņu sukādes esmu tiesīga pārdot jebkurā veikalā (nevis tikai mājražotāju), atbildi, diemžēl mēneša laikā tā arī nesniedza, bet viņu mājas lapā sadaļā jautājumi un atbildes ir publicēta sekojošā informācija:
"Kurš likums nosaka, ka NEdrīkstu savā veikalā likumīgi tirgot mājražotāju produkciju? (Esmu SIA nodokļu maksātājs 21%, starpnieks) Kad to drīkstēšu darīt?
Atbild PVD Pārtikas uzraudzības departamenta Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Vineta Grīnberga:
Pārtikas aprites uzraudzības likuma 4.panta sestā daļa noteic, ka pārtiku, kas ražota, apstrādāta vai pārstrādāta mājas apstākļos, drīkst izplatīt tieši galapatērētājam (tieši ražošanas vietā, tirgū, gadatirgos, ielu tirdzniecībā), ievērojot pārtikas aprites normatīvo aktu prasības. Jautājumos par izmaiņām normatīvajos aktos iesakām vērsties pie likumdevējiem."
Un šeit ir minēti termini no Vadlīnijām ogu un augļu pārstrādei, kas publicētas Zemkopibas ministrijas mājas lapā un uz kurām PVD visu laiku atsaucas.
Mājražošana – pārtikas ražošana realizācijai, kas saskaņā ar regulas 852/2004 2.pielikuma 3.nodaļu, notiek telpās, ko galvenokārt izmanto kā privātmājas, bet kur regulāri laišanai tirgū tiek gatavotas pārtika; mājražoto produkciju drīkst izplatīt tikai tieši gala patērētājam .
Galapatērētājs – pēdējais pārtikas produkta patērētājs, kurš neizmanto pārtiku uzņēmējdarbībā, kas saistīta ar pārtikas apriti.
Viss minētais norāda, ka nekas PVD darbībā attiecībā uz mājražotājiem (ogu un augļu pārstrādātājiem) nav mainījies.
Ar cieņu,
Zigfrīds un Evita Freimaņi no "Sveikuļiem"