Vai drīkst ņemt papildu samaksu par patērēto elektrību un ūdeni, ja brīvdienu māju rezervē 2 viesi, bet ierodas vairāk?

Atbilde: Vai drīkst ņemt papildu samaksu par patērēto elektrību un ūdeni, ja brīvdienu māju rezervē 2 viesi, bet ierodas vairāk?

от Lauku Celotajs -
Количество ответов: 0

Brīvdienu mājas "Krastiņi" saimniece nosaka papildu maksu par ciemiņiem, kas viesojas pie īrniekiem:

"Ls 5 jāmaksā par katru ciemiņu, kas viesojas pie īrniekiem dienas laikā (no plkst.08:00 - 22:00), maksimālais ciemiņu skaits - 5 personas dienā. Nav atļauta īrnieku veikta brīvdienu mājas pārīrēšana citām personām".

Paskaidrojums, kāpēc šāda vēlme radusies:
Ja līdz šim mums likās pašsaprotami, ka brīvdienu mājā arī pa dienu uzturas tās personas, kas māju rezervējušas nakšņošanai, tad pēdējie ciemiņi šo mūsu ilūziju izkliedēja, jo viņiem pašsaprotami likās, ka jāmaksā ir tikai par nakšņošanu - attiecīgi pa dienu pie viņiem ciemos var braukt neierobežots personu skaits, kas dzīvojas gan pa brīvdienu māju gan pa pārējo "Krastiņu" teritoriju. Attiecīgi 2 personu + viena bebīša vietā mūsu mājā regulāri ciemojās gan ciemiņu vecāki, gan tantes, gan draugi u.tml., kas jauki pavadīja laiku mūsmājās gan cepot gaļu, gan atstājot mašīnas pagalmā, lai dodos uz jūru, gan brīvi klenderēdami apkārt tāpat vien pa teritoriju. Tā kā mums kaimiņos arī ir viesu mājas, paskatījāmies, kā viņi risina šo problēmu - rezultātā nolēmām rīkoties līdzīgi "Straupēm" un atpūtas kompleksam Lilaste - ieviest maksu par ciemiņiem pie viesiem (viņi to ir norādījuši savās mājas lapā). Ņemot vērā to, ka "Krastiņu" viesu māja ir daudz mazāka kā "Straupes", uzlikām arī ierobežojumu maksimālajam ciemiņu skaitam - ierobežojuma pamatojums pavisam prozaisks - kanalizācijas sistēmas iespējas brīvdienu mājā nav bezgalīgas, tāpat pagalms nav pārvēršams tikai par autostāvvietu īrnieku ciemiņiem.

Otrs ierobežojums arī radās šo pašu pēdējo ciemiņu iespaidā - atbraukusī meitene mani informēja: "Rīt brauksim ciemos, tāpēc "Krastiņos" nenakšņosim, bet mūsu vietā nakšņos mana māsa". Vienas māsas vietā gan nakšņot ieradās divas personas  - māsa un vēl viens deguns.... Attiecīgi, kā pēc ciemiņu aizbraukšanas konstatējām - izmantota bija arī otra istaba ar tās gultas drēbēm. It kā jau sīkums, bet tomēr kaitinoši.

Lai izbēgtu no kašķa ar šiem ciemiņiem (būtībā jau ļoti jauks pārītis ar foršu bebīti), neko neteicām, tikai, viņiem braucot projām un interesējoties par iespējām ciemoties pie mums nākamvasar, brīdinājām, ka plānojam ieviest ierobežojumus ciemiņu uzņemšanā pa dienu un neatļausim veikt mājās pārīrēšanu.