Profesionālās diskusijas

Alkohola ražošanas licence lauku tūrisma mītnē

Alkohola ražošanas licence lauku tūrisma mītnē

Nosūtīja Lauku Celotajs
Atbilžu skaits: 1

Tā kā kandžas (man jau labāk patīk saukt par grāvju vaimanām) dzīšana ir iemantojusi lielu popularitāti, mēs gribētu to piedāvāt arī savā pakalpojumu klāstā. Viesiem ļaut piedalīties dzīšanas procesā un to degustēt. Pētot likumus, neizdevās atrast atsauces tieši lauku viesu namu atlaidēm, Varbūt Jūs varat sniegt informāciju, kur meklēt un pie kā griezties? Un vai kādam jau ir bijusi tāda veida pieredze izejot cauri birokrātijas papīru gūzmai?

  Ar cieņu, brīvdienu mājas "Ogrēni" saimnieki

Atbildot uz Lauku Celotajs

Atbilde: Alkohola ražošanas licence lauku tūrisma mītnē

Nosūtīja Lauku Celotajs

Vispirms ir jāvēršas ar iesniegumu savā pašvaldībā, lai saņemtu pašvaldības izziņu. Nepieciešama arī PVD atļauja (vēršam uzmanību, ka jāierīko atsevišķa telpa, kurā ražo alkoholu; tā nevar būt pašu virtuve). Atļauju saņemt nav sarežģīti - jāvēršas teritorijas PVD nodaļā ar iesniegumu. Ja ražojumu pudelēs grib arī pārdot, jāsamaksā akcīzes nodoklis.  Arī uz mājražotājiem attiecas Alkoholisko dzērienu aprites likums  http://likumi.lv/doc.php?id=88009 . Īpaši jāpievērš uzmanība atvieglotajiem noteikumiem - lasāmi 3. pantā http://likumi.lv/doc.php?id=88009#p3.
Ja vēlaties viesiem tikai rādīt proces un dot degustēt, bet ne pārdot pudelēs, tad to visu nevajag - tad tā ir ekskursija ar degustāciju.
Vairāki mūsu Asociācijas biedri ir jau saņēmuši licenci, tādēļ iesakām sazināties ar viņiem: Dienliliju dārzs (saimnieks Varis Baņģieris, tel. 63291301; 29457055, Mierkalni, Laucienes pag., Talsu raj. e-pasts: dienlilijas@inbox.lv); saimniecība "Jokas" (saimnieks Džons Brauns, tel. 29132456, 64070801, Limbažu pag.,Limbažu raj., e-pasts: jokas@sent.com);  Līga Kondrāte, Ludzas amatnieku centrs (tel. 29123749, 29467925, Tālavijas iela 27a, Ludzas nov., Ludza, e-pasts: ligakondrate@inbox.lv).
Un galvenais - nevajag baidīties. Viss ir atkarīgs no teritorijas institūciju ieinteresētības sadarboties.