Vai drīkst ražot mājas vīnu pārdošanai no Latvijā audzētām vīnogām?

Vai drīkst ražot mājas vīnu pārdošanai no Latvijā audzētām vīnogām?

от Lauku Celotajs -
Количество ответов: 2

Labdien!
Atsaucoties uz doto iespēju, vēlamies noskaidrot sekojošu jautājumu:
Latvijā arvien vairāk tiek gatavoti mājas vīni no dažādām dārza un meža ogām, bet pēdējā laikā īpaši tiek veidoti arī vīnogu dārzi, lai varētu gatavot mājas vīnu no Latvijā audzētām vīnogu šķirnēm. Pamatojoties uz Padomes Regulu (EK) Nr.1234/2007- 113. d pantu, PVD pārstāvji ir atgādinājuši, ka Latvijā nevar ražot pārdošanai Mājas Vīnogu Vīnu.
Arī mēs esam mājas vīna ražotāji, šobrīd vīnogu vīnu, kas iegūts no Latvijā augošām vīnogu škirnēm (piem. Zilga, Guna) piedāvājam tikai degustācijās.
Kādas būtu iespējas nākotnē arī Latvijā ražot un pārdot Vīnogu vīnu?

Jau ieprieks, paldies!
Ar cieņu
A.Riekstiņa, SIA "Domu pietura"

В ответ на Lauku Celotajs

Atbilde: Vai drīkst ražot mājas vīnu pārdošanai no Latvijā audzētām vīnogām?

от Lauku Celotajs -

Lauku Ceļotājs uzdeva jautājumu LOSP, taču precīzu atbildi nesaņēmām. Iespējams, ka no Latvijā audzētām vīnogām ražotu vīnu varēs pārdot Latvijā, bet ne citās ES valstīs. Ieteikums šo jautājumu uzdot Zemkopības Ministrijas Tirgus un tiešā atbalsta departamenta Tirgus kopējās organizācijas nodaļai.

В ответ на Lauku Celotajs

Atbilde: Vai drīkst ražot mājas vīnu pārdošanai no Latvijā audzētām vīnogām?

от Lauku Celotajs -

Esam saņēmuši atbildes vēstuli no PVD ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Zavadska kunga (tel. jautājumiem 67027483). No vēstules izriet, ka Latvijā drīkst ražot vīnogu vīnu, ja tiek izmantotas attiecīgas vīnogu šķirmes (kas pieder pie Vitis vinifera sugas vai ir iegūta, krustojot Vitis vinifera sugu ar citām Vitis ģints sugām) un atļautās vīndarības metodes, nosaucot produktu par "vīnu". Ja vīns netiek ražots personīgam patēriņam, un uzņēmums vēlas iesaistītie spārtikas apritē, PVD tiek reģistrēti alkoholisko dzērienu ražotāji, nevis alkoholisko dzērienu mājražotāji.

Skatieties pilnu vēstules tekstu ar skaidrojumu un norādēm uz attiecīgo likumdošanu pielikumā.