Professional discussions

Kādas izmaiņas nākamajā gadā gaidāmas saistībā ar PVN nomaksu un atskaitēm?

Kādas izmaiņas nākamajā gadā gaidāmas saistībā ar PVN nomaksu un atskaitēm?

by Lauku Celotajs -
Number of replies: 1

Labdien un sveiciens Lauku ceļotāja kolektīvam.

Šodien no sarunām ar pazīstamu cilvēku, kas darbojas grāmatvedības jomā, uzzinājām, ka 2018. gadam tiekot gatavotas kārtējās likumdošanas izmaiņas, kas skars nodokļu nomaksas un aprēķina kārtību. Ja esam sapratuši pareizi, tad tās atkal nodarīs postu tieši tūrisma uzņēmumiem. Vēlējāmies lūgt vai "Lauku ceļotājs" varētu pievērsties šim jautājumam, noskaidrot, kas īsti mūs sagaida, un ja iespējams, novērst izmaiņas, kas mūs skartu negatīvi.

Īsumā par izmaiņām (cik nu sapratu, jo pats neesmu grāmatvedis):

1.) Tiekot paredzēts, ka uzņēmumiem vairs nebūšot jāgatavo lielo gada atskaiti, bet gan ikmēneša atskaites. Tas jau ir liels slogs!
2.) Otrkārt: PVN norēķins, līdz ar to, būšot jāveic par katru mēnesi. Problēma: Tūrisma uzņēmumiem (vismaz mums) 90% ieņēmumu ir vasaras mēnešos, kamēr pārējos mēnešos izdevumi pārsniedz ieņēmumus. Gada beigās savelkam galus un tad zinām vai ir bijusi PVN pārmaksa vai arī esam kaut ko parādā valstij. Bet, ja saprotu pareizi, tad pēc izmaiņām, mums būs valstija jāsamaksā PVN par jūlija mēneša ieņēmumiem UZREIZ. Tādējādi gada beigās - pat ja iēņēmumu-izdevumu attiecība izrādītos "pa nullēm", mēs būtu samaksājuši PVN valsts kasē par tiem mēnešiem, kuros ieņēmumi pārsniedza izdevumus. Un tad ir jautājums: vai valsts gada beigās šo pārmaksu atgriezīs? Ja nē, tad traģiski. Ja jā, tad vienalga skumji - sanāk bezprocentu aizdevums valsts kasei.
3.) Treškārt: minētā kārtība stāšoties spēkā ar 2018. gada 1. jūliju - tieši tad, kad tūrisma uzņēmumiem ir pats sezonas karstums. Kas tad notiks ar periodu no 1. janvāra līdz 1. jūlijam? Vai būs jāgatavo atskaiti par pusgadu, vai arī kaut kā citādāk?

Būtu ļoti pateicīgi, ja Jūs varētu mums izskaidrot - pieļauju, ka arī citiem biedriem tas būtu aktuāli. Un, ja šajās izmaiņās patiešām ir kaut kādas slēptas "cūcības", tad vajadzētu to novērst, pirms pienāk 1. jūlijs un atkal pamostamies valsts apmānīti.

Liels paldies.
Veiksmīgu dienu vēlot,
Agris,
atpūtas komplekss "Leiputrija"
In reply to Lauku Celotajs

Atbilde: Kādas izmaiņas nākamajā gadā gaidāmas saistībā ar PVN nomaksu un atskaitēm?

by Lauku Celotajs -

Labdien,

Lai sekotu līdzi nodokļu izmaiņām, apmeklējam VID rīkotos seminārus. Balstoties uz semināros saņemto informāciju, atbildes ir sekojošas:

1) Atskaites sistēma paliek tāda pati, kā bija. Nekādu lielu izmaiņu šajā jomā nav.

2) PVN taksācijas periods tāpat kā iepriekš:

  • viens kalendāra mēnesis, ja reģistrēts nodokļa maksātājs taksācijas gadā ir reģistrēts Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā;
  • viens kalendārais mēnesis, ja apliekamo darījumu vērtība pirmstaksācijas gadā pārsniedz 50 000 euro vai, ja tiek veikta preču piegāde Eiropas Savienības teritorijā vai, ja reģistrēts nodokļa maksātājs sniedz pakalpojumus, kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 19. panta pirmo daļu un kuru sniegšanas vieta ir cita dalībvalsts;
  •  viens kalendārais ceturksnis - pārējos gadījumos, kad persona ir reģistrēta VID pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā.


3) Gada atskaite jāiesniedz kā līdz šim. Izmaiņas būs ar UIN, taču kādas tieši atskaites par to jāsniedz, semināros vēl nevarēja pateikt. Tās būs jāiesniedz ar 01.07.2018.

ar cieņu,
"Lauku ceļotājs"